Złagodzenie sytuacji związanej z COVID-19 na całym świecie w ciągu ostatnich kilku tygodni i miesięcy doprowadziło do znacznych zmian w zasadach podróżowania. Certyfikat szczepień i testy antygenowe można teraz pominąć podczas większości podróży AIDA.

UWAGA! OD 13 STYCZNIA 2023 NA REJSY Z AIDA CRUISES WYBIERZESZ SIĘ BEZ SZCZEPIENIA I TESTU!

Świadectwo pełnego szczepienia (Europejski Certyfikat z kodem QR) przed COVID-19 nie będzie już wymagane podczas wielu rejsów AIDA Cruises. W trosce o zdrowie gości i załogi od 13 stycznia 2023 roku obowiązują następujące przepisy:

  • Szczepienie przeciwko COVID-19 nie jest już wymagane na rejsach AIDA trwających do 15 noclegów. Od 13 stycznia 2023 r. w przypadku tych podróży nie będzie już także wymagany dowód przeprowadzenia testu antygenowego. W trosce o zdrowie wszystkich gości i załogi nadal zalecamy wykonanie testu przed rozpoczęciem podróży.
  • W przypadku długich podróży trwających co najmniej 16 noclegów wymagana jest pełna ochrona szczepień dla gości w wieku 18 lat i powyżej. Za w pełni zaszczepioną uważa się osobę, która otrzymała trzy dawki szczepienia lub dwie i posiada status ozdrowieńca. Test antygenowy jest konieczny dla dzieci powyżej 5 roku życia.
  • Na 6 godzin przed wejściem na statek obowiązkowe jest wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego, i przekazanie go przy odprawie. Wypełniają go wszyscy, którzy ukończyli 18 lat.

W przypadku 10-dniowej podróży „Z Barbadosu na Teneryfę” w dniu 6 kwietnia 2023 wymagana jest pełna ochrona szczepień i badanie antygenowe,
ponieważ jest to podróż z wieloma dniami na morzu z rzędu.

Jedynym dowodem pełnej ochrony przed szczepieniem jest ważne europejskie świadectwo szczepienia z kodem QR – cyfrowo na smartfonie, na przykład za pośrednictwem aplikacji CovPass lub aplikacji ostrzegawczej Corona, lub w formie wydruku. Jeśli nie masz pewności, czy jesteś uważany za osobę w pełni zaszczepioną, sprawdź stronę internetową Federalnego Ministerstwa Zdrowia.