AIDA Cruises zainaugurowała swoją pierwszą szkołę dla dzieci w Cebu City na Filipinach, zbudowaną z dotacji z inicjatywy AIDA Cruise & Help. Felix Eichhorn, prezes AIDA Cruises, symbolicznie przeciął wstęgę przed budynkiem i otworzył nowo wybudowane sale lekcyjne dla około 40 dzieci. „Jako firma rejsowa chcemy dzielić się naszym sukcesem i pomagać w poprawie warunków życia w biednych krajach. Naszym celem jest umożliwienie jak największej liczbie dzieci i młodzieży uczęszczania do szkoły, a tym samym poprawa ich perspektyw na przyszłość” - powiedział Eichhorn.

Szkoła dla dzieci na Filipinach

Powiedział również, że AIDA Cruise & Help będzie parasolem dla wszystkich przyszłych projektów charytatywnych firmy rejsowej. Projekty skoncentrują się w szczególności na trwałej poprawie perspektyw na przyszłość dla dzieci i młodzieży w krajach rozwijających się, a także na projektach społecznych i kulturalnych zarówno na szczeblu regionalnym, jak i międzynarodowym.
„Mamy silne powiązania z wieloma z tych krajów. Z jednej strony, są one domem dla wielu członków załogi AIDA, z drugiej strony, nasze statki podróżują do tych miejsc na świecie”, powiedział Eichhorn. „Dlatego właśnie AIDA Cruises wybrało Cebu City na wschodnim wybrzeżu wyspy Cebu, na lokalizację swojej pierwszej szkoły. Partnerem tego projektu charytatywnego jest Fundacja Reinera Meutscha FLY & HELP."

W ramach różnych imprez charytatywnych AIDA zebrała ponad 200 000 euro w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Będą kontynuowane regularne kampanie na rzecz AIDA Cruise & Help na pokładach statków i na lądzie. 100 procent zebranych środków trafi do organizacji charytatywnych.