We wrześniu 2018 mieliśmy okazję zwiedzić statek AIDAbella, który przybił do gdyńskiego portu podczas swojego rejsu po bałtyckich stolicach. Szybka i sprawna obsługa od samego wejścia, to coś, co z pewnością wyróżnia niemieckiego armatora.

Mimo niesprzyjającej pogody gospodarz, który się nami zaopiekował tryskał humorem i bawił nas anegdotami ze statku. Korzystając z chwilowego przejaśnienia w pierwszej kolejności zwiedziliśmy górne pokłady, Sun Deck, baseny i jacuzzi. W ciągu dnia można się tam oddać zabawie w wodzie i kąpielom słonecznym, natomiast w nocy organizowane są „party pod gwiazdami”.

Następnie udaliśmy się do pięknego Body&Soul Spa, w którym dostępny jest szeroki wybór masaży i zabiegów oraz basen i jacuzzi, dostępne dla gości spa.

Na pokładzie AIDAbella i wszystkich pozostałych statków armatora dostępna jest również „plaża” dla naturystów. Dla wszystkich, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas na statku dostępne są Centrum Fitness, boisko do siatkówki, kort do squasha, symulator do gry w golfa, ścieżka do joggingu i boisko do koszykówki.

Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy był wyjątkowy Kids Club, który składa się z osobnych pomieszczeniem dla 3 grup wiekowych. Wspólnym miejscem jest taras zewnętrzny, na którym dostępny jest basen dla maluchów. Dzieci mogą również oddać się szaleństwom w „basenie z piłeczek”, do których prowadzi zjeżdżalnia.

Na statku znajduje się kilka restauracji, część w formie bufetu a część serwowana a'la carte. Restauracje bufetowe są na statkach AIDA wyjątkowe. Różnorodność, jakość, świeżość jedzenia są na najwyższym poziomie. Każdego dnia na gości czekają nowe smaki, ale „klasyki” dostępne są codziennie. I tak na przykład wyśmienite sery czy szynki długo dojrzewające możemy zjeść zawsze. Ogromny wybór przystawek, owoców morza, sałatek, doskonale przyrządzonego mięsa i co również bardzo ważne świeżych owoców – kilka rodzajów marakui, śliwek, jabłek czy melonów, a wszystko to w atmosferze włoskiego ryneczku.

Na pokładzie AIDAbella znajdziemy restauracje: bufetowe - Bella Vista i Markt Restaurant oraz serwowane - Pizzeria Mare, Rossini Restaurant, Buffalo Staek House, Sushi Bar i Pool Grill.

Nasze zwiedzanie zakończyliśmy wyśmienitym lunchem w Markt Restaurant. Świeże sałatki, idealnie doprawione żeberka i domowe lody na deser – ach, cóż to były za smaki.

A już w styczniu będziemy gościć na kolejnym statku z rodziny AIDA, najnowszej jednostce AIDAnova podczas rejsu po Wyspach Kanaryjskich. Już teraz serdecznie zapraszamy na codzienne relacje z tego wyjazdu.

Polecamy rejsy na pokładzie AIDAbella.