Niezmiennym celem AIDA jest zapewnienie Klientom fascynującej podróży i niezapomnianych wrażeń w odkrywaniu nowych miejsc. W dobie koronawirusa wiele europejskich państw nie może takich komfortowych warunków zapewnić (ze względu na obostrzenia, kwarantanny, itp). Armator zdecydował się więc na uaktualnienie programu na jesień 2020 i zimę 2021 tak, by wszyscy na statku czuli się bezpiecznie.
Zmiany w rejsach już od 1 listopada 2020.

Jako pierwsza z dniem 01.11.2020 zaczyna AIDAmar, siedmiodniowym rejsem po Wyspach Kanaryjskich, po tygodniu dołączy AIDAperla, zastępując dotychczasowe wypłynięcia AIDAnova. Na Morzu Śródziemnym pierwsza rusza AIDAstella, 12 grudnia 2020 wypływając z Palma de Mallorca i podczas 7 dniowego rejsu odwiedzając jedne z najpiękniejszych miast zachodniej części Morza Śródziemnego. AIDAprima od 11 grudnia 2020 rozpoczyna orientalne rejsy z portami zaokrętowania w Dubaju lub Abu Zabi.

Nawet jeśli na dany moment nie ma możliwości odwiedzenia Norwegii, jesteśmy pewni, że statki powrócą tam na wiosnę 2021. AIDA jest w stałym kontakcie z odpowiednimi lokalnymi władzami i przewoźnikami lotniczymi

Poniższe rejsy nie będą mogły się odbyć zgodnie z planem i zostaną anulowane:
- Karaiby (w tym przepłynięcia z Europy) na AIDAdiva, AIDAluna oraz AIDAperla
- Południowa Afryka (w tym przepłynięcia z Europy) na AIDAmira
- Południowo-wschodnia Azja (w tym przepłynięcia z Europy) na AIDAbella oraz AIDAvita
- Ocean Indyjski (w tym przepłynięcia z Europy) na AIDAblu
- Orient na AIDAprima przed 11 grudnia 2020.

Nie odbędą się także mini rejsy z Kilonii na AIDAblu, rejs Metropolie Północy z Hamburga do końca października 2020. Odwołany został również rejs Azory i Wyspy Zielonego Przylądka.

#WELOVETOSEEYOUAGAIN