W grudniu krótko przed Bożym Narodzeniem najnowszy statek AIDAcosma wyruszy w kierunku Wysp Kanaryjskich, gdzie od stycznia do kwietnia będzie świętować swój sezon inauguracyjny. Jednak zanim to nastąpi, statek zostanie ochrzczony, przez silny duet jakim jest matka chrzestna i kapitan chrztu.

matka chrzestna Kristina Vogel

Matka chrzestna statku AIDAcosma - Kristina Vogel

Poprzeczka dla rodziców chrzestnych jest zawsze ustawiona wysoko! Kristina Vogel to niemiecka kolarka torowa, mistrzyni olimpijska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. W czerwcu 2018 roku uległa wypadkowi, zderzając się podczas treningu na torze z innym kolarzem. Została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła kilka operacji, jednak wypadek spowodował przerwanie rdzenia kręgowego. W efekcie jest sparaliżowana od klatki piersiowej w dół. Pełna siły woli i optymizmu wróciła do życia, a dzięki swojej zaraźliwej energii stała się wzorem do naśladowania dla niezliczonych osób.

Kapitan Vincent Cofalka

Kapitan chrztu - Vincent Cofalka

Bycie kapitanem chrztu to zaszczyt dla każdego kapitana. Odpowiada on za statek, gości załogę i oczywiście matkę chrzestną. Vincent Cofalka pochodzi z Vorarlbergu nad Jeziorem Bodeńskim. Ten rodowity Austriak jako pierwszy w rodzinie zdecydował się na podróż po morzach. Początkowo na statkach towarowych, od 2010 jako kapitan sztabowy, a od 2011 jako kapitan w AIDA.

AIDAcosma to miasto, którego doświadczamy w dzień i w nocy. To wyspa relaksu i przygody. Dla dzieci to najpiękniejszy plac zabaw. A dzięki dużej powierzchni na świeżym powietrzu jest to idealne miejsce dla miłośników słońca! AIDAcosma – podobnie jak jej siostra AIDAnova – jest w 100% eksploatowana przy użyciu przyjaznego dla środowiska skroplonego gazu ziemnego.

Wybrane atrakcje na statku

  • Ocean Deck na całej szerokości statku - z zapierającym dech w piersiach basenem bez krawędzi na rufie, jacuzzi, barem przy basenie i sceną
  • Panoramiczny widok 270° z Ocean View na pokładzie 19
  • Park rozrywki z krytym placem zabaw, basenem dla dzieci (na zewnątrz), zjeżdżalniami wodnymi na trzech pokładach i rodzinną restauracją
  • Body & Soul - organiczne Spa na powierzchni 3500 m2
  • Duża strefa fitness ze ścianką wspinaczkową
  • Zróżnicowana oferta restauracyjna (17 barów i kawiarni)

Propozycje rejsów statkiem AIDAcosma możesz zobaczyć tutaj >>