Rzadko który wakacyjny hotel oferuje tak atrakcyjną ofertę rodzinną. Podczas rejsów AIDA dzieci w wieku od 2 do 15 lat jako 3 i 4 osoba w kabinie są całkowicie gratis, (w niektórych wysoko sezonowych terminach w taryfie PREMIUM mogą płacić minimalną opłatę). Pomimo gratisowego rejsu, korzystają z tych samych atrakcji i świadczeń co osoby pełnopłatne, a dodatkowo na pokładach wszystkich statków czeka na nie wiele specjalnych udogodnień.
Bardzo wysokie zniżki ma również młodzież w wieku od 16 do 24 lat, która podróżuje z rodzicami w jednej kabinie. Specjalne zniżki otrzymuje również jeżeli jest zakwaterowana w oddzielnej kabinie 2-osobowej.

AIDAsol kabina wewnętrzna czteroosobowa

AIDAperla kabina z balkonem Deluxe

Kabina z balkonem rodzinna

Standardowe kabiny dla 3 lub 4 osób mają podwójne łóżko dolne i 1 lub 2 rozkładane łóżka górne. W kabinach z balkonami jest to łóżko małżeńskie i rozkładana sofa lub sofa i jedno łóżko górne. Kabiny rodzinne na najnowszych statkach (AIDAprima, AIDAperla i AIDAnova) są większe metrażowo i mają oprócz łóżka małżeńskiego łóżko piętrowe. Podczas porannego sprzątania steward składa te dodatkowe górne łóżka, a podczas wieczornego serwisu kabinowego przygotowuje je do spania.

PAMIĘTAJ!
Kabiny 3 i 4 osobowe nie są dostępne we wszystkich kategoriach kabin, a ich ilość jest ograniczona, szczególnie na starszych statkach.

Kabina rodzinna pięcioosobowa

NOWOŚĆ! Kabiny 5-osobowe.

Na statkach AIDAprima, AIDAperla i AIDAnova dostępna jest specjalna kategoria kabin – Verandah Cabin Deluxe with Lounge oraz Verandah Cabin Deluxe (AIDAnova). Są to kabiny rodzinne pozwalające na zakwaterowanie 5 osób. Do tej pory taką możliwość dawały tylko niektóre suite.

Kabiny te będą idealnym rozwiązaniem w sytuacji rodzin, które podczas rejsu chcą lub muszą mieszkać razem. Jeżeli jednak nie ma takiej potrzeby i możliwe jest zakwaterowanie w dwóch oddzielnych kabinach, to może być to rozwiązanie cenowo korzystniejsze.