Zachód słońca jest wspaniałym zjawiskiem. Nie jest tajemnicą, że szczególnie piękny jest nad morzem, gdzie złociste kolory odbijające się w wodzie współtworzą z cudowną paletą barw nieba obraz jak z bajki. Jeżeli dodamy do tego szum morskich fal i powiew świeżej bryzy to zachwytom nie ma końca. Skrywanie się słońca za horyzont podziwiane z górnego pokładu statku, należy do najwspanialszych doświadczeń na świecie. Widok ten potrafi poruszyć nawet tych, którzy przeżyli już niejedno.
Na najnowszych statkach AIDA stworzono kilka specjalnych miejsc, idealnych do podziwiania wspaniałych zachodów słońca.

Na statkach AIDAprima i AIDAperla jest szczególne miejsce – skywalk – przeszklona platforma widokowa

Atrakcja ta wygląda niesamowicie futurystycznie, gdy patrzy się na nią z dolnych pokładów w górę, na wysokość 47 metrów, a spacer po przeszklonej ścieżce naprawdę robi wrażenie.
Warto podziwiać z tego miejsca wschody i zachody słońca oraz porty do których zawija statek, które dodatkowo odbijają się w jego przeszklonych i lustrzanych ścianach. Niepowtarzalne zdjęcie gwarantowane.

Skywalk

Skywalk

Kolejne szczególne miejsce to infinity pool – basenik-jacuzzi z przeszkloną ścianą od strony morza

O poranku można wypatrzeć z tego miejsca delfiny, a wieczorem podziwiać piękne zachody słońca. Wrażenie o każdej porze dnia jest naprawdę niesamowite.

Basen Infinity

Basen Infinity