W miniony wtorek (17.09) AIDA Cruises oficjalnie potwierdziła, że matką chrzestną statku AIDAmira zostanie modelka i prezenterka Franziska Knuppe. Ceremonia chrztu 14-stego statku we flocie AIDA odbędzie się 30 listopada w Palma de Mallorca.

Dla Knuppe nie jest to pierwszy chrzest Aida. Pochodząca z Rostocku 45-letnia modelka jest już matką chrzestną statku AIDAluna, który ochrzciła dziesięć lat temu, również na Majorce. Modelce będzie asystował podczas ceremonii chrztu kapitan Manuel Pannzek, który następnie przejmie dowodzenie nad mostkiem na AIDAmira. Najnowszy statek AIDA swój inauguracyjny sezon spędzi w Afryce Południowej, proponując 15-dniowe rejsy z Kapsztadu po Namibii i RPA.

AIDA Cruises poinformowała również, że uroczysta ceremonia chrztu AIDAmira będzie miała charakter charytatywny, a dochód zostanie przeznaczony dla AIDA Cruise & Help. Armator jest partnerem Fundacji Reinera Meutscha FLY & HELP i zbiera środki na budowę szkół w krajach rozwijających się. Pierwsza szkoła dla dzieci z inicjatywy AIDA Cruise & Help została zainaugurowana w tym roku w Cebu City na Filipinach.