Informujemy, że 2 marca 2020 otrzymaliśmy informację, że jeden z gości podróżujących statkiem AIDAaura mógł mieć kontakt z osobą, u której stwierdzono obecność koronawirusa.
Mimo braku jakichkolwiek objawów u pasażera, natychmiast zostały podjęte procedury bezpieczeństwa. Pasażer oraz jego współtowarzysz zostali odseparowani od reszty gości. Dzięki współpracy z norweskimi władzami na lądzie, wykonano testy na obecność wirusa, a statek pozostał w porcie Haugesund na dodatkową noc.
Wszyscy pozostali pasażerowie zostali oczywiście poinformowani o sytuacji. Ok. 15:00 czasu lokalnego przekazana została wiadomość, że testy na obecność koronawirusa wyszły negatywnie. Statek AIDAaura może kontynuować swój rejs.

W AIDA Cruises najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich pasażerów. W sytuacji nawet najmniejszego ryzyka staramy się reagować natychmiast, zgodnie ze wszystkimi procedurami, jednocześnie nie utrudniając urlopu pasażerom. Współpracujemy z departamentami zdrowia we wszystkich portach, do których wpływają nasze statki. Staramy się, aby w obecnej sytuacji na świecie, rejsy wycieczkowe nadal pozostawały ciekawą i jedną z bezpieczniejszych form podróży.